سرویس های (نقطه به نقطه)PTP، (نقطه به چند نقطه) PTMP

معرفی سرویس/محصول :

ارتباط نقطه به نقطه(PTP )

شرکت مخابرات قادر است بین دو نقطه مورد درخواست ( در داخل استان) از طریق مودمهایDSL از محل سایت A مشتری تا نزدیکترین مرکز مخابراتی، پس از گذر از مرکز مخابراتی سایت B به نقطه انتهایی مشتری در سایت B ارتباط مورد نظر را برقرار نماید.

ارتباط نقطه به چند نقطه   PTMP

سرویس PTMP  داخل استانی یک سرویس تعمیم یافته PTP است. در این سرویس بنا به درخواست مشتری ارتباط بین یک نقطه مرکزی با چند نقطه به صورت یک به چند برقرار می‌گردد. این سرویس مخصوص مشتریانی است که دارای  یک سایت مرکزی( Data Center ) بوده و نیاز مند برقراری ارتباط با سایت های دیگر هستند. در این نوع خدمت، پهنای باند در سایت مرکزی معادل مجموع پهنای  باند در نقاط مقصد بوده و در صورتیکه این پهنای باند کمتر از ۲ مگا بیت باشد کلیه ارتباطات بصورت Channelized   توسط یک پورت و یک زوج سیم به سایت مرکزی مشتری منتقل می گردد. در صورتیکه پهنای باند مورد نیاز متقاضی در نقطه مرکزی بیش از ۴ مگا بیت باشد ارتباط از مرکز مخابراتی تا سایت مذکور بر روی بستر فیبر برقرار می گردد و با توجه به پورت رزرو شده در مرکز آبونه، متقاضی می بایست تجهیزات مبدل مورد نیاز بستر فیبر را تهیه نماید.

کاربری سرویس/محصول
سرویس PTP، PTMP: ارائه سرویس به صورت شبکه مجازی اختصاصی لایه دو بستر ارتباطی ایمن جهت ایجاد سیستم های مکانیزه داخلی سازمانها و شرکت ها در سطح کشور به صورت داخل استانی، مانند سیستم های اتوماسیون اداری و سیستم های ویدئو کنفرانس
نحوه اخذ سرویس/محصول
  1. متقاضی درخواست این سرویس در صورت نداشتن نام کاربری و رمز عبور "سامانه امور مشترکین دیتا" می بایست به سامانه ثبت نام مراجعه و با وارد شدن به ثبت متقاضی جدید، مشخصات اولیه خود را ثبت نماید و سپس نماینده فنی متقاضی با در دست داشتن معرفی نامه کتبی جهت دریافت نام کاربری و رمز عبور به نشانی شیراز – خیابان قصردشت – نبش خیابان ولی عصر(عج) – ساختمان مرکزی شرکت مخابرات منطقه فارس – طبقه دوم – راهرو ۴ – اتاق ۲۳۴ مراجعه نمایند.
  2. متقاضی با واردکردن نام کاربری و کلمه عبور در سامانه امور مشترکین دیتامی تواند درخواست سرویس را ثبت نماید.
  3. بررسی در خصوص امکان واگذاری ارتباط در محل مورد تقاضا از طریق مرکز آبونه مخابراتی مربوطه و همچنین توسط اداره دیتا به لحاظ امکانات پورتی و پهنای باند صورت می پذیرد.
  4. پس از حصول نتیجه مثبت ، یک نسخه از کارت تقاضا و اشتراک تحویل متقاضی گردیده و متقاضی می بایست ضمن مطالعه دقیق و تایید موارد مندرج در این کارت توسط صاحبان مجاز شرکت / سازمان ، نسبت به پرداخت هزینه های اعلام شده معادل ۴۵ روز آبونمان به عنوان پیش پرداخت و هزینه نصب با هماهنگی واحد حسابداری دیتا با شماره تماس ۳۶۱۱۲۵۱۷ اقدام نماید و اصل فیش های واریزی را به واحد حسابداری دیتا تحویل نماید.
  5. متقاضی می بایست نسبت به تهیه تجهیزات مورد نیاز جهت راه اندازی خط با هماهنگی اداره دیتا با شماره تماس ۳۶۱۱۲۷۵۴ اقدام نماید.
  6. پس از تایید پرداخت هزینه ها توسط واحد حسابداری دیتا، سیم خصوصی دایر و راه اندازی سرویس توسط اداره دیتا صورت می پذیرد.
  7. از تاریخ تحویل خط و امضا صورتجلسه تحویل ارتباط مورد نظر توسط نماینده شرکت مخابرات استان و نماینده شرکت، متقاضی می بایست نسبت به پرداخت صورتحساب های صادره از سوی شرکت مخابرات اقدام نماید.

شما می توانید برای ثبت نام در “سامانه امور مشترکین دیتا” از روی لینک زیر کلیک و ثبت نام کنید .
برای تبت نام کلیک کنید

مدارک مورد نیاز جهت اخذ سرویس/محصول
تکمیل کارت اشتراک و تقاضا
مدارک ثبت شرکت
ارائه روزنامه رسمی در صورتی که بیش از دو سال از تاریخ انتشار آن نگذشته باشد .
اطلاعات تماس ارائه دهنده سرویس/محصول
کارشناس مسوول مشتریان تجاری – تلفن ۳۶۱۱۲۵۳۰
کارشناس مشتریان تجاری – تلفن ۳۶۱۱۲۵۳۳
کارشناس مشتریان تجاری – تلفن ۳۶۱۱۲۱۴۷
محل و زمان مراجعه
خیابان قصردشت، نبش خیابان ولیعصر، ساختمان مرکزی شرکت مخابرات منطقه فارس، طبقه دوم، راهرو ۴، اداره فروش تجاری سازمانیروزهای کاری ازشنبه تا چهارشنبه ساعت۷:۳۰ لغایت ۱۵:۳۰
هزینه (تعرفه) واگذاری سرویس/محصول و نحوه پرداخت
طبق تعرفه سازمان تنظیم مقررات
شماره تماس واحد حسابداری دیتا : ۳۶۱۱۲۵۳۳ و ۳۶۱۱۲۷۱۵
محدوده یا دامنه واگذاری سرویس/محصول
مراکز مخابراتی دارای امکانات دیتا در سطح استان (حداکثر فاصله تا مرکز مخابراتی ۵ کیلومتر می باشد)