سرویس MPLS

معرفی سرویس شبکه خصوصی مجازی VPN/MPLS L3 (بستر DSL)

(MPLS (Multi Protocol Label Switching یکی از پروتکل های مهم IP می باشد که سوئیچینگ مبنی بر بسته لایه دو ایجاد کرده و از اطلاعات Forwarding لایه سه استفاده می کند. MPLS از الگوریتم جابجایی برچسب برای هدایت بسته ها استفاده نموده و هر(LSR (Label Switch Router در شبکه از تکنیک جابجایی برچسب برای هدایت بسته ها به سمت مقصد نهایی استفاده می نماید. شرکت مخابرات با ارائه این سرویس قابلیت برقراری ارتباط بین دو یا چند نقطه دلخواه مورد درخواست مشتری از طریق شبکه موجود را فراهم می نماید. مشتری با اتصال دو سر این ارتباطات به سوئیچهای و یا روتر ها می‌تواند یک شبکه خصوصی مجازی بین نقاط برقرار نماید. این ارتباط به صورت فنی در لایه سه از مدل OSI در پروتکلTCP/IP برقرار می‌گردد.
در ارتباط با VPN/MPLS بطور پیش فرض توپولوژی Full Mesh بین نقاط مختلف مشتری پیاده می گردد، لذا بر اساس این توپولوژی کلیه نقاط انتهایی بدون نیاز به مسیریابی از طرف نقطه مرکزی با یکدیگر نیز می توانند ارتباط برقرار نمایند.
درصورت درخواست مشتری، برقراری ارتباط بین چند نقطه به صورت توپولوژی Hub and Spoke نیز قابل پیاده سازی می باشد. این در حالتی است که مشتری ارتباط کلیه نقاط را فقط با نقطه مرکزی بخواهد و نیازی به ارتباط نقاط فرعی با یکدیگر نباشد.
خاطر نشان می سازد جهت دریافت این سرویس در سطح کشوری می بایست به شرکت مخابرات ایران، اداره کل امور تجاری مراجعه نمایند.

کاربری سرویس/محصول
ارائه سرویس بصورت شبکه اختصاصی لایه سه
نحوه اخذ سرویس/محصول
  • - متقاضی درخواست این سرویس در صورت نداشتن نام کاربری و رمز عبور می بایست به سامانه امور مشترکین دیتا مراجعه و با وارد شدن به ثبت متقاضی جدید ، مشخصات اولیه خود را ثبت نماید و سپس نماینده فنی متقاضی با در دست داشتن معرفی نامه کتبی جهت دریافت نام کاربری و رمز عبور به نشانی شیراز – خیابان قصردشت – نبش ولی عصر – مجتمع مخابراتی ولی عصر – طبقه دوم – راهرو ۴ – اتاق ۲۳۴ مراجعه نمایند.
  • - متقاضی با واردکردن نام کاربری و کلمه عبور در سامانه امور مشترکین دیتا می تواند درخواست سرویس را ثبت نماید.
  • - بررسی در خصوص امکان واگذاری ارتباط در محل مورد تقاضا از طریق مرکز آبونه مخابراتی مربوطه و همچنین توسط اداره دیتا به لحاظ امکانات پورتی و پهنای باند صورت می پذیرد.
  • - پس از حصول نتیجه مثبت ، یک نسخه از کارت تقاضا و اشتراک تحویل متقاضی گردیده و متقاضی می بایست ضمن مطالعه دقیق و تایید موارد مندرج در این کارت توسط صاحبان مجاز شرکت / سازمان ، نسبت به پرداخت هزینه های اعلام شده معادل ۴۵ روز آبونمان به عنوان پیش پرداخت و هزینه نصب با هماهنگی واحد حسابداری دیتا با شماره تماس ۳۶۱۱۲۵۱۷ اقدام نماید و اصل فیش های واریزی را به واحد حسابداری دیتا تحویل نماید.
  • - متقاضی می بایست نسبت به تهیه تجهیزات مورد نیاز جهت راه اندازی خط با هماهنگی اداره دیتا با شماره تماس ۳۶۱۱۲۷۵۴ اقدام نماید.
  • - پس از تایید پرداخت هزینه ها توسط واحد حسابداری دیتا ، سیم خصوصی دایر و راه اندازی سرویس توسط اداره دیتا صورت می پذیرد. از تاریخ تحویل خط و امضا صورتجلسه تحویل ارتباط مورد نظر توسط نماینده شرکت مخابرات استان و نماینده شرکت، متقاضی می بایست نسبت به پرداخت صورتحساب های صادره از سوی شرکت مخابرات اقدام نماید.
مدارک مورد نیاز جهت اخذ سرویس/محصول
۱- تکمیل کارت اشتراک و تقاضا
۲- مدارک ثبت شرکت
۳- ارائه روزنامه رسمی در صورتی که بیش از دو سال از تاریخ انتشار آن نگذشته باشد
اطلاعات تماس ارائه دهنده سرویس/محصول
کارشناس مسئول مشتریان تجاری – تلفن ۳۶۶۱۱۲۵۳۰
کارشناس مشتریان تجاری – تلفن ۳۶۱۱۲۵۳۳
کارشناس مشتریان تجاری – تلفن ۳۶۱۱۲۱۴۷
محل و زمان مراجعه
خیابان قصردشت، نبش خیابان ولیعصر(عج)، ساختمان مرکزی مخابرات منطقه فارس، طبقه دوم، راهرو ۴، اداره فروش تجاری سازمانیروزهای کاری ازشنبه تا چهارشنبه ساعت۷:۳۰ لغایت ۱۵:۳۰
هزینه (تعرفه) واگذاری سرویس/محصول و نحوه پرداخت
طبق تعرفه سازمان تنظیم مقررات
شماره تماس واحد حسابداری دیتا:۳۶۱۱۲۵۱۷ و ۳۶۱۱۲۷۱۵
محدوده یا دامنه واگذاری سرویس/محصول
مراکز مخابراتی دارای امکانات دیتا در سطح استان (حداکثر فاصله تا مرکز مخابراتی ۵ کیلومتر می باشد)